knutselen voor Pasen

null

Pasen is hét moment om de leukste paasknutsels te maken. Van het beschilderen van paaseieren tot een paashaas of mandje knutselen voor Pasen: de creaties zijn geschikt voor jong en oud. Leuk om samen met je peuters te doen. En ook als volwassene, want je maakt je eigen paasdecoratie. Is het kunstwerkje af? Zet jullie knutsel dan als versiering op de paastafel. Bij HEMA vind je alles wat je nodig hebt om te knutselen tijdens Pasen.

feestelijke paaseieren knutselen

Paaseieren schilderen is een van onze lievelingsactiviteiten tijdens Pasen. Een leuke twist hierop zijn vrolijke paaseitjes met een gezichtje en een feestmuts! Wij leggen je hier uit hoe je deze feestelijke paasknutsels maakt.

  1. Gebruik verf of een stift om een vrolijk gezichtje op een voorgekookt ei te tekenen of verven.
  2. Maak een hoofddeksel door een dunne rechte strook uit vilt te knippen. Deze strook moet om het ei passen. Knip daarna een driehoekje, oortjes of een kroontje uit vilt en versier deze op jouw eigen manier.
  3. Plak het driehoekje, de oortjes of het kroontje op het vilten strookje. Laat de lijm goed drogen en gebruik eventueel knijpertjes om alles op zijn plek te houden.
  4. Pas het vilten strookje met de versiering om het ei en plak de uiteinden van de strook vast. Laat de hoofdband vervolgens goed drogen.
  5. Wil je een paashaas maken? Plak dan een pompon achterop het ei als staartje. Schattig!
  6. Zet het versierde hoofddeksel op je ei en je creatie is klaar!

kleurrijke potjes knutselen voor Pasen

Wil jij met Pasen je tafel extra gezellig dekken? Of zoek je naar leuke dingen om te knutselen voor volwassenen? Fleur dan jouw tafel op met deze kleurrijke potjes voor Pasen. Gebruik ze als paasmandje om eieren in te bewaren, of als snoeppotje of decoratie.

Vul de potjes bijvoorbeeld met wat gedroogd hooi en presenteer je paaseieren erin. Je kunt er natuurlijk ook zelfgebakken paaskoekjes in bewaren. Ook na de paasdagen zijn deze potjes leuk om te blijven gebruiken. Dit worden hoe dan ook ware blikvangers tijdens het paasontbijt.

wat heb je nodig?

  • Lege glazen potten met deksel
  • Plastic dierenfiguurtjes, bijvoorbeeld de ‘Boerderijdieren set’ van HEMA
  • Verf in je favoriete kleuren
  • Extra sterke secondelijm

Bekijk de stappen in het filmpje om deze vrolijke potjes te maken. Organiseer een leuke knutselmiddag met de kinderen en versier de tafel voor het paasontbijt met jullie zelfgemaakte creaties.

shop knutselspullen voor Pasen

vilt vellen - 6 stuks

Een set van zes gekleurde vilt vellen. De vellen hebben de kleur roze, wit, geel, groen, zwart, licht- en donkerblauw. Leuk om mee te knutselen en stimuleert de creativiteit! Ideaal voor het maken van viltapplicaties en viltfiguren.

lees meer
3.79
viltstiften uitwasbaar - 24 stuks - 15900016 - HEMA
vegan

viltstiften uitwasbaar - 24 stuks

Een set van 24 viltstiften in veel verschillende kleuren. Wees niet meer bang voor geknoei, want deze nieuwe kwaliteit viltstiften zijn super makkelijk uitwasbaar.

lees meer
  • leeftijd: vanaf 3 jaar
  • waarschuwing(en): Niet geschikt voor kinderen jonger dan 3 jaar. Kleine onderdelen. Verstikkingsgevaar.
  • aantal stuks: 24
  • artikel nummer: 15900016
3.59

eierdop Ø5cm Rome new bone wit

Een witte eierdop uit de servies serie Rome.

lees meer
  • magnetronbestendig: ja
  • vaatwasserbestendig: ja
  • ovenbestendig: nee
  • hoogte in cm: 4.5
2.59

veertjes - 100 stuks

Set van 100 fel gekleurde veertjes van ongeveer 6 tot 12 cm hoog, waar volop mee geknutseld kan worden. Zo kun je ze op een knutselwerkje plakken, aan een dromenvanger hangen of heel decoratief gebruiken om een cadeautje mee te versieren.

lees meer
  • waarschuwing(en): Niet geschikt voor kinderen jonger dan 3 jaar. Kleine onderdelen. Verstikkingsgevaar.
  • aantal stuks: 100
  • artikel nummer: 15920071
1.69

strijkkralen - 6x350 stuks

Een set van 6 cupjes strijkkralen in de kleuren zwart, lichtgroen, lichtblauw, rood, oranje en wit. In elk bakje zitten wel 350 strijkkralen. In totaal heb je dus 2100 kralen om de mooiste creaties mee te maken. Belangrijk: Het strijken van de kralen moet door een volwassene worden gedaan. Houd kinderen op afstand van de strijkbout.

lees meer
  • leeftijd: vanaf 4 jaar
  • waarschuwing(en): Niet geschikt voor kinderen jonger dan 3 jaar. Kleine onderdelen. Verstikkingsgevaar.
  • aantal stuks: 2,100
  • artikel nummer: 15940044
4.99
wasknijpers hout - 36 stuks - 20520035 - HEMA

wasknijpers hout - 36 stuks

In deze set zitten 36 houten wasknijpers gemaakt van FSC®-gecertificeerd hout. Handig om je kleding mee op te hangen en te laten drogen.

lees meer
  • lengte in cm: 7.3
  • breedte in cm: 1
  • aantal stuks: 36
  • artikel nummer: 20520035
3.19
kwasten - 5 stuks - 15990122 - HEMA

kwasten - 5 stuks

Een set van vijf verschillende kwasten en penselen waar kinderen mooie schilderijen en knutsels mee kunnen maken. De ronde kwasten hebben een goede grip en je kunt er heel precies meer verven. De platte kwast is heel makkelijk om grote vlakken in te kleuren.

lees meer
  • leeftijd: vanaf 3 jaar
  • aantal stuks: 5
  • artikel nummer: 15990122
2.69

knutselzak wiebeloogjes

Een zakje met verschillende pretoogjes. Leuk om te gebruiken tijdens het knutselen!

lees meer
  • leeftijd: vanaf 3 jaar
  • waarschuwing(en): Niet geschikt voor kinderen jonger dan 3 jaar. Kleine onderdelen. Verstikkingsgevaar.
  • artikel nummer: 15990315
1.79

eierdop Ø6x6.5cm Tafelgenoten new bone blauw

Een blauwe eierdop op een voetje en met een rand als een kraag. Deze eierdop hoort bij de serie tafelgenoten en is gemaakt van new bone china. Dit is een materiaal van hoge kwaliteit en straalt luxe uit. Het is dun en lichtgewicht. Hoewel het dun materiaal is, doet dit niet af aan de stevigheid ervan. Alle items uit de serie Tafelgenoten kun je goed met elkaar combineren, maar ook met je eigen servies.

lees meer
  • magnetronbestendig: nee
  • ovenbestendig: nee
  • hoogte in cm: 8.5
  • diameter in cm: 9.3
2.99
viltstiften pastelkleuren - 12 stuks - 15990193 - HEMA
vegan

viltstiften pastelkleuren - 12 stuks

Een set van 12 viltstiften in zachte pastelkleuren. Met deze stiften maak je de mooiste creaties.

lees meer
  • leeftijd: vanaf 3 jaar
  • waarschuwing(en): Gebruik tijdens het verven altijd beschermende kleding. Bescherm ook de werkplek tegen vlekken. Was kleding binnen een uur op 40°C. Na gebruik handen wassen., Niet geschikt voor kinderen jonger dan 3 jaar. Kleine ballen. Verstikkingsgevaar.
  • aantal stuks: 12
  • artikel nummer: 15990193
3.99

microschrijvers - 4 stuks

Een set van vier zwartschrijvende microschrijvers.

lees meer
  • kleur inkt: zwart
  • lengte in cm: 14.5
  • aantal stuks: 4
  • artikel nummer: 14460038
3.69
washi tapes met glitters - 5 stuks - 14190072 - HEMA
sale

washi tapes met glitters - 5 stuks

Een set van vijf rolletjes washi tape met glitters in verschillende kleuren, verpakt in een doorzichtige koker. Je kunt het overal opplakken, op je schoolspullen, je telefoonhoesje of er een cadeautje mee versieren.

lees meer
  • breedte in cm: 1.5
  • aantal stuks: 5
  • artikel nummer: 14190072
3.59 2.50

kinderkartelschaar

Een kartelschaar die speciaal geschikt is voor kleine handjes. Met deze schaar krijg je een leuk, golvend patroon in het papier. Zo maak je bijvoorbeeld een kaart, bladzijde of tekening vrolijker.

lees meer
  • lengte in cm: 13.5
  • artikel nummer: 15900093
1.29

kliederschort met klittenband

Met dit kliederschort kan je altijd veilig verven en kliederen. Het schort heeft een ronde hals en driekwart mouwen in een vrolijk gestreept dessin. De achterkant is open en heeft een klittenbandsluiting. Zo is het makkelijk aan en uit te doen.

lees meer
  • leeftijd: vanaf 2 jaar
  • lengte in cm: 53.5
  • artikel nummer: 15900070
4.59

kleine kuikentjes voor Pasen knutselen

Deze schattige kleine kuikentjes zijn ontzettend leuk om te maken. Je kunt ze samen met je peuter knutselen en gebruiken als decoratie tijdens Pasen. Leg de knijpertjes bijvoorbeeld in een paasmandje naast de eieren als versiering. Natuurlijk kun je ook een ander paasdiertje tevoorschijn laten komen uit het ei. Misschien wel een kleine paashaas?

Paasknutselen is niet alleen leuk, maar ook heel gezellig wanneer je het samen doet. Klaar om zelf aan de slag te gaan? Hieronder lees je de stappen om een schattig kuikentje te maken.

dit heb je nodig:

  • Houten wasknijpers
  • Foamvellen
  • Gekleurd papier
  • Alleslijm
  • Fineliner en een rood of roze kleurpotlood/pen
  • Schaar

zo maak je de kleine kuikentjes:

  1. Knip uit een foamvel de vorm van een ei van ongeveer 3,5 cm breed en 4,5 cm hoog. Knip dit ei vervolgens met een zigzaglijn in de breedte doormidden.
  2. Knip uit geel papier de vorm van een kuikentje van ongeveer 1 cm breed en 2 cm hoog. Teken er met fineliner en kleurpotlood oogjes en een snaveltje op.
  3. Doe hobbylijm op de uiteinden van de wasknijper.
  4. Leg het foam ei plat op tafel en zorg dat de helften netjes tegen elkaar aan liggen. Plak de wasknijper op het ei door hem er bovenop te leggen. Laat alles goed drogen.
  5. Plak het papieren kuiken aan de achterkant van de wasknijper vast. Je kunt een klein stukje foam tussen de knijper en het kuiken plakken om te zorgen dat het kuiken niet plat geknepen wordt bij het sluiten van de knijper (sommige knijpers sluiten niet helemaal recht). Laat weer even drogen.
  6. Draai de knijper om, knijp hem open en: kiekeboe!

paasversiering knutselen van strijkkralen

Voor je paastakken kun je ook zelf leuke paasversiering knutselen. Bijvoorbeeld in de vorm van een paasei, een kuikentje of een paashaas. De meeste eenvoudige (en leuke) manier om mooie paasvormpjes te maken is met strijkkralen!

hoe ga je te werk?

Leg de buitenste rand van de gewenste vorm in kralen op de grondplaat. Je kunt ook eerst de omtrek van een paashaas, kuikentje of paasei op een papier tekenen. Nadat je deze vorm hebt uitgeknipt kun je de omtrek gebruiken als richtlijn voor de buitenste rand kralen. De uitgeknipte vorm kun je hergebruiken om de volgende hanger op dezelfde manier te maken.

Vul hierna de binnenkant op. Maak je paasknutsel zo vrolijk en kleurrijk als je zelf wilt! Strijk de kralen met een stukje bakpapier er bovenop voor het mooiste resultaat. Rijg als laatste een draadje door een van de bovenste kralen. Zo kun je de paasknutsels eenvoudig in de paastakken hangen.

leuke paasknutsels voor je paastakken

Een ander leuk idee voor in de paastakken zijn zelfgetekende of -geschilderde paaseieren. Laat je kindje een mooi paasei (of kuikentje, of paashaas) tekenen of schilderen op een A4-papier. Je kunt hiervoor natuurlijk ook een kleurplaat gebruiken. Maak ze zo groot of klein als je zelf wilt. Haal meerdere paaseieren uit een papier, of juist één heel groot ei.

Zodra je kleintje zijn of haar paasdecoratie af heeft, ga je deze lamineren. Knip de vorm na het lamineren uit met een marge van 0.5 cm vanaf de rand. Prik een klein gaatje aan de bovenkant van de tekening en rijg er een draadje door. Door hem te lamineren wordt de tekening extra goed bewaard en kun je hem eenvoudig voor het raam, in de paastakken of aan de muur hangen.

wat heb je nodig

bekijk meer inspiratie van HEMA

Voor een gezellige knutselmiddag hoef je niet de hele hobbykast ondersteboven te halen. Met een aantal basis spullen kom je al een heel eind.

knutselen met papier

Op zoek naar kerst knutselideeën? Knutsel een kerstster, kerstman of iets moois voor in de kerstboom.

kerst knutselen

Het meest speciale cadeau voor Moederdag knutsel je helemaal zelf. Bekijk onze tips en ideeën om aan de slag te gaan.

knutselen voor Moederdag

Hebben jullie een lange autorit voor de boeg? Wij delen onze beste speelgoedtips voor onderweg, afgestemd op verschillende leeftijden.

speelgoed voor in de auto